11 kwietnia, 2021

Jelcz-Laskowice: SteriPack Medical stawia na rozwój swojej fabryki [przegląd prasy]

Kolejny inwestor zdecydował się na reinwestycję w Aglomeracji Wrocławskiej. Jest nim firma z irlandzkim kapitałem SteriPack Medical, która zdecydowała się na kolejną rozbudowę swojej polskiej fabryki zlokalizowanej w Jelczu-Laskowicach – informuje portal investmap.pl.

StreiPack Medical zajmuje się produkcją opakowań medycznych jednorazowego użytku. Oferuje również usługi produkcyjne urządzeń medycznych i produkty farmaceutyczne, w szczególności napełnianie tub żelami.

Na początku lipca firma SteriPack Medical Poland otrzymała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy Jelcz-Laskowice WSSE Invest-Park. Aktualnie w jelczańskiej fabryce zatrudnionych jest ponad 230 osób.

Rozbudowa związana jest ze stale powiększającą się ilością klientów SteroPack Medical. Inwestor na razie nie ujawnił, ile zainwestuje w swój najnowszy projekt oraz ile nowych miejsc pracy powstanie dzięki temu przedsięwzięciu.

W jelczańskiej fabryce znajduje się również laboratorium badań mikrobiologicznych. Laboratorium SteriPack jest jednym z nielicznych laboratoriów w Europie i jedynym w Polsce akredytowanym przy pomocy następujących metod badawczych: Bioburden, LAL i Sterility.