Jelcz-Laskowice: Uwaga, kierowcy. Czekają Was spore utrudnienia [MAPA]

W środę 1 maja ulicami Jelcza pobiegnie XX Toyota Maraton Jelcz-Laskowice. W związku z imprezą kierowcy i mieszkańcy muszą liczyć się tego dnia z utrudnieniami.

Maraton rozpocznie się o godz. 9.00. Biegacze maratonu i półmaratonu wystartują ze skrzyżowania ul. Liliowej i Tańskiego (przy PSP nr 2), natomiast uczestnicy biegu i marszu Nordic Walking na 10 km rozpoczną zmagania przy budynku starej Masarni BiZ.

Trasa biegnie Aleją Młodych, następnie ul. Zachodnią do nawrotki i z powrotem w kierunku Miłoszyc. Po pokonaniu wiaduktu trasa biegnie w Miłoszycach ul. Ogrodową, następnie ul. Wrocławską do Jelcza-Laskowic. Po wbiegnięciu do Jelcza-Laskowic ul. Polną aż do ul. Oławskiej (pomijając ul. Witosa) i dalej wiaduktem w stronę ronda.

Za rondem trasa biegnie ul. Chabrową i skręca w ul. Bożka, następnie w ul. Liliową, w stronę startu/mety przy PSP nr 2. Dystans 10km – uczestnicy pokonują jedną pętlę, 21,097km – dwie pętle, natomiast zawodnicy startujący na dystansie 42,195km pętlę pokonują czterokrotnie. Trasy posiadają atest PZLA.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do mieszkańców ul. Polnej, Bożka i Liliowej w Jelczu-Laskowicach oraz ul. Ogrodowej w Miłoszycach, a także do wszystkich, którzy będą znajdować się na trasie, o wyrozumiałość dla zawodników i zachowanie bezpieczeństwa na drodze.

Bieg będzie trwał w godz. 09:00 – 15:00, a największe natężenie biegaczy na trasie wystąpi między 09:00 a 11:00 na wyżej wymienionych ulicach.