Jelcz-Laskowice: Do Jelcza z Wrocławia nowymi szynobusami

Koleje Dolnośląskie ogłosiły przetarg na 11 nowych pociągów: sześć spalinowych i pięć elektrycznych. Pociągi elektryczne pojawią się na torach w przyszłym, a spalinowe – w 2021 r – informuje Gazeta Wyborcza.

Zamawiane pociągi spalinowe muszą rozwijać prędkości do 130 km na godz. Będą trzyczłonowe, większe niż większość zamawianych do tej pory, a wyposażone będą w cztery pary drzwi.

Elektryczne pociągi będą kursować w pętli z Jelcza-Laskowic przez Siechnice, Wrocław Główny, Wrocław Nadodrze, Wrocław Wojnów z powrotem do Jelcza-Laskowic. Część trasy, między Wrocławiem Sołtysowicami a Jelczem Miłoszyce, będzie wyremontowana przez PLK.

Wszystkie kupowane pociągi będą klimatyzowane. Wyposażone powinny być w gniazdka elektryczne dla pasażerów, porty USB, fotele z regulowanymi oparciami, monitoring, automaty biletowe oraz defibrylatory.

Źródło: Gazeta Wyborcza

2 thoughts on “Jelcz-Laskowice: Do Jelcza z Wrocławia nowymi szynobusami

  1. „Elektryczne pociągi będą kursować w pętli z Jelcza-Laskowic przez Siechnice, Wrocław Główny, Wrocław Nadodrze, Wrocław Wojnów z powrotem do Jelcza-Laskowic. ”

    A czy pociąg będzie jechał też w drugą stronę? Czy będzie możliwośc dostania się z Jelcza na Wojnów z pominięciem Siechnic i Wroc. Głównego?

  2. „Elektryczne pociągi będą kursować w pętli z Jelcza-Laskowic przez Siechnice, Wrocław Główny, Wrocław Nadodrze, Wrocław Wojnów z powrotem do Jelcza-Laskowic. ”

    A czy pociąg będzie jechał też w drugą stronę? Czy będzie możliwośc dostania się z Jelcza na Wojnów z pominięciem Siechnic i Wroc. Głównego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *