sypialnioland-olawa

Jelcz z nowym kontraktem od MON

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wziął dziś udział w ceremonii podpisania umowy na dostawę 500 sztuk samochodów średniej ładowności wysokiej mobilności Jelcz 442.32 wraz z pakietami logistycznym i szkoleniowym, przeznaczonych m.in. dla Wojsk Obrony Terytorialnej.

Umowę podpisali przedstawiciele Inspektoratu Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej i władze spółki Jelcz należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Dokument obejmuje 97 szt. pojazdów w ramach zamówienia gwarantowanego oraz 403 sztuk w ramach „prawa opcji”. Umowa ma być realizowana w latach 2017-19.

Samochód Jelcz 442.32 to pojazd specjalny o napędzie 4×4 przystosowany do jazdy po drogach o nawierzchni twardej oraz w warunkach terenowych. Jest on przeznaczony do przewozu materiałów i przedmiotów niebezpiecznych, technicznych środków zaopatrzenia materiałowego oraz sprzętu specjalistycznego. Konstrukcja skrzyni ładownej samochodu Jelcz 442.32 po demontażu opończy, pałąków oraz burt umożliwia zabudowę ławek do przewozu 24 żołnierzy.

(fot. mjr Robert Siemaszko / CO MON) WIĘCEJ ZDJĘĆ AUTORA Z WYDARZENIA POD TYM LINKIEM.