Jelcz-Laskowice: UMiG o przebiegu KDP: „Ogólna mapka robocza”

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

Publikujemy stanowisko UMiG Jelcz-Laskowice ws. przebiegu Kolei Dużych Prędkości na terenie naszego regionu. Po tym jak wczoraj na stronie UMiG pojawił się komunikat w tej sprawie [CZYTAJ], dziś Gmina Czernica wysłała do naszej redakcji sprostowanie [CZYTAJ].

Kilka godzin po tej publikacji, swoje stanowisko raz jeszcze wysłał UMiG. Wcześniej jednak ze strony urzędu zniknął poprzedni komunikat oraz mapka z przebiegiem KDP (Tu znajdziesz usunięty komunikat: Cz. 1, Cz. 2 oraz mapkę: LINK) .

Niżej jego treść (Pisownia oryginalna):

Mapka, która pojawiła się w mediach społecznościowych była ogólną mapką roboczą, nad którą na spotkaniu 3 marca br. dyskutowali przedstawicie Gmin: Jelcz-Laskowice, Czernica, Siechnic. Gmina Jelcz-Laskowice przedstawiła wariant, który powinien znacząco płynąć na przebieg ww. linii kolejowej omijając w jak największej odległości tereny zamieszkałe oraz tereny newralgiczne z punku widzenia funkcjonowania danych gmin. Na podstawie min., propozycji Gminy Jelcz-Laskowice, każda z gmin na swoim terenie opracowała bardziej szczegółowy przebieg trasy stanowiący orientacyjny korytarz przez teren 3 gmin.

W załączeniu orientacyjny proponowany przebieg korytarza linii kolejowej Kolei Dużych Prędkości przez Gminę Jelcz-Laskowice. Przebieg w Gminie Siechnice i Gminie Czernica został osobno opracowany przez te gminy.