sypialnioland-olawa

Jelcz-Laskowice: „Slalom pomiędzy dziurami w nawierzchni”

(fot. Sołectwo Grędzina / facebook)

Sołectwo Grędzina nie daje za wygraną i składa kolejny wniosek w sprawie remontu drogi. Chodzi o ulicę Główną, która w ocenie sołectwa jest w fatalnym stanie.

Każdy kto choć raz przejeżdżał w ostatnim czasie przez naszą miejscowość zapamiętał jedno, slalom pomiędzy dziurami w nawierzchni. A co może powiedzieć zwykły Kowalski, który musi codziennie dojechać do pracy, sklepu etc? można się tylko domyśleć.

Ulica Główna przechodząca przez naszą miejscowość jest w katastrofalnym stanie, dziura na dziurze. Remonty doraźne jakie są wykonywane co roku nie poprawiają obecnego stanu. Z roku na rok jest coraz gorzej. W zeszłym roku został złożony wniosek o remont drogi jako propozycja do budżetu Powiatu na 2022 rok.

W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że wniosek został odrzucony ze względu na ograniczone możliwości finansowe Powiatu. O remont będziemy walczyć ponieważ bezpieczeństwo osób korzystających z drogi jest sprawą priorytetową. Dlatego w tym tygodniu składamy kolejny wniosek w sprawie remontu.

– Czytamy na stronie Sołectwa Grędziny.
(fot. Sołectwo Grędzina / facebook)