reklama
2 grudnia, 2021

Jelcz-Laskowice: Nowi szefowie komisariatu policji

(fot. Wikipedia)

Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Artur Dobrowolski mianował na stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Jelczu kom. Piotra Jasiewicza oraz powierzył pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku zastępcy komendanta komisariatu, kom. Krystianowi Wiżgale.

Komendant nadkomisarz Artur Dobrowolski  wręczył akt mianowania na komendanta Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach komisarzowi Piotrowi Jasiewiczowi, pełniącemu obowiązki na tym stanowisku przez ostatnie dwa lata. Akt powierzenia obowiązków zastępcy komendanta komisariatu otrzymał także kom. Krystian Wiżgała, dotychczasowy zastępca naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Oławie.

Kom. Piotr Jasiewicz służbę w Policji rozpoczął w 1996 r. Jego kariera wiodła poprzez służbę w pionie prewencji na stanowiskach: dzielnicowego, w sekcji ds. nieletnich, w wydziale dochodzeniowo-śledczym. Ostatnie dwa lata swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystywał pełniąc obowiązki na stanowisku komendanta Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach.

Kom. Krystian Wiżgała wstąpił do Policji w kwietniu 2000 roku. Karierę zawodową  zaczynał w Oddziałach Prewencji Komendy Stołecznej Policji. Następne lata służył w wydziale ruchu drogowego w różnych jednostkach. Od 2017 roku służbę pełnił w oławskiej jednostce policji na stanowisku kierownika ruchu drogowego, a ostatnio na stanowisku zastępcy naczelnika wydziału prewencji.