Jelcz-Laskowice: Dni Jelcza-Laskowic 2019 [znamy szczegóły i program imprezy]

Jelcz-Laskowice: Dni Jelcza-Laskowic 2019

(c) Wszystkie prawa zastrzeżone, www.nowakowski.art.pl; www.sportografia.pl; www.asfalt.pl

Dni Jelcza-Laskowic to największa impreza plenerowa w roku. Na scenie muzycznej gościmy znane gwiazdy polskiej estrady. Od wielu lat Dni Jelcza-Laskowic budują tożsamość i poczucie wspólnoty mieszkańców miasta, gromadząc kilka tysięcy widzów każdorazowo. W 2019 roku miasto Jelcz-Laskowice obchodzi 32-lecia swego istnienia.

 

Koncert Galowy 12 Tenorów

 

3 maja 2019 zapraszamy serdecznie na Koncert Galowy 12 Tenorów, podczas którego artyści z grupy LeonVoci, Kalophonia oraz Bielskiej Orkiestry Festiwalowej wykonają największe światowe przeboje arii operowych, musicalowych oraz najpiękniejsze utwory z repertuaru Andrea Bocelli, Canadian Tenors, grupy Il Divo i szeroko rozumianej pop-kultury.

12 Tenorów to unikalny, międzynarodowy projekt muzyczny. Pierwszy tego typu w Polsce i jeden z nielicznych na światowym rynku. Producentem programu jest znany od 20 lat światowej publiczności Woytek Mrozek. Na jelczańskiej scenie występował m.in. na koncercie muzyki filmowej Orkiestry Filharmonii Lwowskiej pod batutą Krzesimira Dębskiego.

Koncert odbędzie się 3 maja 2019 o godz. 19.00 w Centrum Sportu i Rekreacji w ramach Dni Jelcza-Laskowic. Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odbioru w biurze Centrum Kultury. Sekretariat M-GCK jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00.

4 maja 2019 na scenie plenerowej przy ul. Basenowej zagrają:

 

Agata Sobocińska

 

17.00

Agata Sobocińska – to pochodząca ze Szczecina piosenkarka, autorka tekstów, wykonująca szeroko pojętą muzykę popową. Ma na swoim koncie debiutancki album Już na zawsze, który ukazał się na rynku wiosną 2017 roku.

Konsekwentnie buduje swoją karierę na polskiej scenie muzycznej, podbijając serca fanów z każdym kolejnym opublikowanym utworem. Jej koncerty – to pełna energii i pozytywnych emocji mieszkanka popu i elektroniki. Podczas występów towarzyszy jej zespół w składzie: Tomasz Biniek (gitara), Robert Zduńczyk (bas) i Mirosław Browarny (perkusja).

Z początkiem 2019 roku we współpracy z jednym z najbardziej cenionych polskich producentów – Piotrem Siejką – przygotowała nowy singiel, pt. Znikam stąd. Jest to dynamiczna, nowoczesna produkcja, której charakterystyczne, energetyczne brzmienie wpada w ucho już po pierwszym odsłuchaniu.

(c) Wszystkie prawa zastrzeżone,
www.nowakowski.art.pl; www.sportografia.pl;
www.asfalt.pl

O.S.T.R. i DJ Haem

19.00

“Nawet nie wiesz ile dałbym by to przeżyć jeszcze raz” (O.S.T.R. – Chevy Impala)

O.S.T.R. i DJ Haem ruszają w Polskę wraz z “Instrukcją obsługi świrów”.

O.S.T.R. (czyli Adam Ostrowski) – muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym.

Autor 20 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz 7 platynowych i 6 złotych płyt, w tym jednej podwójnie i jednej potrójnie platynowej. Czterokrotny laureat Fryderyka – Nagrody Akademii Fonograficznej. Laureat nagrody Bestseller Empiku 2016 oraz nagrody kulturalnej Onetu O!Lśnienia 2016 w kategorii muzyka popularna. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce. Jego płyty, wydawane z rozmachem w oprawie równej wydaniom specjalnym, wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia sprzedaży OLIS.

Sprzedaż albumu “Życie po śmierci” przekroczyła 100.000 egzemplarzy stając się najlepiej sprzedającą się płytą CD w Polsce w 2016 r. (zarówno pośród repertuaru polskiego jak i zagranicznego). Na początku 2015 roku O.S.T.R. przeszedł w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi ratujący życie zabieg rekonstrukcji płuca.

Afromental

21.00

Afromental to zespół pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać.

Zespół na muzycznej scenie działa już 15 lat, debiutując fonograficznie w 2007 roku za sprawą krążka „The Breakthru”. Kolejne płyty „Playing with pop” (2009) i „The B.O.M.B.” (2011) pokazały, że Afromental to jedna z najbardziej wyrazistych polskich grup. Dyskografię formacji zamyka album „Mental House” z 2014 roku, na którym zespół podkreśla swój wyjątkowy charakter i niepowtarzalny styl muzyczny. Twórczość formacji to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie tworząca mieszankę głównie rocka i hip-hopu.

Afromental posiada na swoim koncie setki koncertów w kraju i za granicą oraz liczne nagrody m.in. MTV European Music Award. 15-te urodziny Afromental zapowiadają się bardzo wyjątkowo.

Organizatorami tegorocznych Dni Jelcza-Laskowic są:

Urząd Miasta i Gminny Jelcz-Laskowice
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach