11 kwietnia, 2021

Jelcz-Laskowice: Bezpłatna dermatoskopia dla mieszkańców

Jelcz-Laskowice to miejscowość na trasie dermobusa Fundacji NEUCA dla Zdrowia, w którym będzie można wykonać bezpłatne badania znamion i pieprzyków. 16 lipca na mieszkańców będzie czekał wykwalifikowany personel, który zadba o wykonanie badań skóry oraz udzieli porad z zakresu profilaktyki.

W trakcie wizyty dermobusa Fundacji NEUCA dla Zdrowia, wykwalifikowany personel medyczny obecny na miejscu oceni wszystkie znamiona barwinkowe pacjentów, potocznie zwane pieprzykami. Dermatoskop wykorzystywany podczas badania pozwala na obejrzenie nie tylko powierzchni skóry, ale także jej głębszych struktur. Dzięki temu specjalista jest w stanie określić czy zmiana nie ewoluuje w groźnego dla zdrowia i życia pacjenta – czerniaka złośliwego. Po zakończonej wizycie, pacjent otrzyma wynik badania wraz obrazem podejrzanego znamienia i dalszymi zaleceniami. Badanie jest całkowicie bezinwazyjne i pozwala na określenie następujących parametrów:

Dermobus przyjedzie do Jelcza-Laskowic 16 lipca i będzie stacjonował przy ulicy Bożka 3, w godzinach od 10.00 do 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Następnie ruszy do Lubina.

Badania mogą wykonać wszyscy zainteresowani, a udział w nich jest bezpłatny. Wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie 7 dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.