Jelcz-Laskowice: Linia 505 przechodzi do historii

Zła wiadomość dla pasażerów. Linia 505 przechodzi do historii. Dolnośląskie Linie Autobusowe, które odpowiadały za jej organizacje i utrzymanie, podjęły decyzję o likwidacji.

Linia 505 w dużym stopniu ułatwiała mieszkańcom Jelcza i okolicznych miejscowości podróżowanie w naszym regionie. Łączyła Wrocław – Dobrzykowice – Nadolice Małe – Nadolice Wielkie – Chąstawa Mała – Miłoszyce i Jelcz-Laskowice. Było to też jedno z niewielu bezpośrednich połączeń autobusowych z Jelcza do Wrocławia.

O swojej decyzji przewoźnik poinformował na stronie internetowej.

– Dolnośląskie Linie Autobusowe informują że do dnia 12 maja 2018 r. (sobota) linia 505 ulega likwidacji. Za powstałe utrudnienia komunikacyjne przepraszamy.

(fot. Dolnośląskie Linie Autobusowe)

One thought on “Jelcz-Laskowice: Linia 505 przechodzi do historii

  1. Likwidacja linii 505 to katastrofa dla osób mieszkajĄcych w Miloszycach i nie prowadzących samodzielnie pojazdów osobowych. Zostali oni pozbAwieni możliwości dostania się do JelczA i Wrocławia. Stacja kolejowa jest za daleko zwłaszcza dla ludzi starszych. Wójt Czernicy zareagował natychmiast i uruchomił dodatkową linię. Może nasze władze też zrobiłby coś w tym kierunku. Mamy XXI wiek!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *