sypialnioland-olawa

Niecodzienni pasażerowie w pociągu do Jelcza

Podróżujący Kolejami Dolnośląskimi z Wrocławia do Jelcza-Laskowic mieli okazję poznać wyjątkowych współpasażerów. Futboliści Panthers Wrocław oraz wicemistrz olimpijski w wioślarstwie z Pekinu Paweł Rańda w towarzystwie reprezentantów Polski w wioślarstwie halowym promowali rozpoczynające się w czwartek The World Games 2017.

Pociąg ze sportowcami ruszył o 17.53 z Dworca Głównego we Wrocławiu. Relacja nie została wybrana przypadkowo, gdyż to właśnie w Jelczu-Laskowicach w dniach 26-27 lipca zostaną rozegrane zawody w wioślarstwie halowym, czyli tzw. ergowiosłach w ramach The World Games 2017. Z tego powodu w pociągu nie mogło zabraknąć największego propagatora tej dyscypliny Pawła Rańdy – ambasadora 10. Światowych Igrzysk Sportowych oraz srebrnego medalisty olimpijskiego z Pekinu w wioślarstwie.

– Jestem dumny, że Polska jest organizatorem tak wielkiej imprezy, jaką są The World Games 2017. Nie bez znaczenia jest fakt, że centrum wydarzeń będzie Wrocław. Miasto, w którym się urodziłem i zacząłem pracować na swój sportowy sukces. Podróż pociągiem Kolei Dolnośląskich utwierdziła mnie w przekonaniu, że mieszkańcy regionu kochają sport. Wszyscy pasażerowie byli naprawdę zainteresowani zbliżająca się imprezą i myślę, że z niektórymi z nich spotkamy się na arenach The World Games 2017 – powiedział wicemistrz olimpijski.

Sportowcy podczas przejazdu rozdawali pasażerom pakiety informacyjne na temat igrzysk oraz zachęcali ich do uczestnictwa w rozgrywkach. Zaskoczeni, ale zadowoleni podróżni chętnie rozmawiali ze sportowcami i robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

The World Games 2017, czyli Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, rozpoczną się uroczystą ceremonią w czwartek o godzinie 19 na Stadionie Wrocław i potrwają 10 dni. Koleje Dolnośląskie są oficjalnym przewoźnikiem kolejowym imprezy i zapewnią kibicom dotarcie na zawody oraz do domów z 50-procentową zniżką. Warunkiem skorzystania z promocji jest posiadanie biletu na odbywające się w danym dniu rozgrywki.