Jelcz-Laskowice: Ostrzejsze zakazy i restrykcje. Nawet 5 tys. zł kary

Musimy wdrożyć kolejne ograniczenia – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Chodzi m.in. o przemieszczanie się, transport zbiorowy oraz zgromadzenia. Zakaz ma obowiązywać do 11 kwietnia.

Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się. Ograniczenia mają również dotyczyć transportu zbiorowego, aby tylko co drugie miejsce było zajęte. Z kolei zgromadzenia mają dotyczyć dwóch osób, wyjątek stanowi rodzina. Z kolei w uroczystościach, obrzędach religijnych może uczestniczyć do 5 osób – mówił premier.

Jelcz-Laskowice: Do 17 maja nieczynne instytucje, odwołane zebrania i wydarzenia

Jelcz-Laskowice: Wydarzenia kulturalne odwołane

Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do minimum, nie uratujemy ludzkich żyć – dodał minister zdrowia Łukasz Szumowski. – Ograniczamy wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu czy wyjść w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb. Bądźmy rozsądni i uratujmy swoje zdrowie i życie. Ograniczmy nasze wyjścia do minimum. Bardzo proszę zostańmy w domu – podkreślił.

Za złamanie przepisów grozi 5 tysięcy złotych kary. Policja będzie pilnować przestrzegania i oceniać, czy ktoś idzie na spacer, czy to konieczne wyjście do sklepu.

Jelcz-Laskowice: Miejskie targowisko nadal nieczynne

Jelcz-Laskowice: Zamknięte place zabaw, siłownie zewnętrzne i boiska szkolne

REKLAMA