1 kwietnia 2023

Jelcz-Laskowice: Koncert w hołdzie polskim romantykom – Olgierd Łukaszewicz i Witold Łukaszewski

MGCK zaprasza na wyjątkowy koncert-„W Hołdzie Polskim Romantykom”. Wydarzenie łączące utwory polskich twórców romantycznych z nastrojową muzyką w stylu rockowych ballad z udziałem jednego z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów teatralnych i filmowych – OLGIERDA ŁUKASZEWICZA?

W tym unikatowym i wzruszającym widowisku – wpisującym się w obchody ustanowionego przez Sejm Roku Romantyzmu Polskiego – Aktor w mistrzowski sposób będzie recytował teksty polskich twórców romantycznych: Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Stanisława Konarskiego, Wojciecha Jastrzębowskiego i innych poetów i pisarzy tej epoki. Recytacji towarzyszyć będzie nastrojowa muzyka w wykonaniu WITKA ŁUKASZEWSKIEGO – wirtuoza gitary ,pieśniarza i poety, autora m.in. muzyki i tekstów z ostatniej płyty Maryli Rodowicz („Ach, świecie…” – Złota Płyta 2018), na co dzień w ramach projektu Super Trio współpracującego z gitarzystami z Dżemu, Perfectu, Budki Suflera, Laboratorium i Turbo.

To propozycja dla osób w każdym wieku – dorosłych, uczniów i uczennic szkół, seniorów, a do tego zarówno wielbicieli poezji, jak i po prostu dobrej muzyki.

Artyści wystąpią w składzie:
– Olgierd Łukaszewicz – recytacja
– Witek Łukaszewski – wokal, gitara elektryczna i akustyczna

Koncert w ramach promocji nowej sekcji MGCK-Kompanii Poetyckiej. Więcej tutaj: https://mgck-jl.pl/kompania-poetycka/