Jelcz-Laskowice: Dni Jelcza-Laskowic przez internet. Trzy dni atrakcji, na scenie: Deryło, Tomczyńska i Ambroziak

(fot. fotopolska)

W tym roku miasto Jelcz-Laskowice obchodzi 33. rocznicę nadania praw miejskich. Z powodu pandemii koronawirusa, Dni Jelcza-Laskowic 2020 nie odbędą się w tradycyjnej, hucznej formie imprez masowych. MGCK nie zapomina jednak o mieszkańcach. Dni miasta to okazja do doskonałej zabawy dla osób w każdym wieku, zarówno mieszkańców miasta, jak i pobliskich miejscowości.

Dzięki nowoczesnym technologiom, mieszkańcy mogą się zgromadzić przed monitorami komputerów czy smartfonów, a także …spojrzeć w otaczające nas niebo. Szykowana jest niespodzianka w chmurach. „Wirtualną majowkę” będzie można obejrzeć dzięki live streaming na kanale www.facebook.com/mgckJL oraz YouTube Miejsko-Gminnego Centrum Kultury. Program imprezy on-line obejmie występy lokalnych artystów.

1 maja 2020 o godz. 15:00 zapraszamy dzieci na animacje muzyczne pt. „Na dzikim zachodzie” – zabawy on-line w stylu country z DJ Wiolą. Najmłodsi widzowie do zabawy powinni przygotować trzy rekwizyty: chustkę kowboja (bandamkę lub inny kwadratowy materiał), prosty instrument perkusyjny do naśladowania kopyt końskich (np. dwa drewniane klocki) oraz kapelusz.

2 maja 2020 o godz. 19:00 odbędzie się kameralny koncert Bartka Deryło wraz z zespołem. Bartek to wokalista, autor tekstów, kompozytor, mieszkaniec Jelcza-Laskowic. Jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia. Ukończył Szkołę Muzyczną im. J. Szajny-Lewandowskiej w klasie skrzypiec. Student Uniwersytetu Zielonogórskiego na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej. Jego warsztat wokalny oraz umiejętności kompozytorskie, zostały docenione nie tylko przez słuchaczy, ale także przez jedne z największych muzycznych autorytetów w Polsce, podczas X edycji programu The Voice Of Poland (2019), którego został półfinalistą. Od tego czasu, artysta aktywnie koncertuje oraz jest w trakcie przygotowywania swojego debiutanckiego albumu. W 2019 i 2020 roku brał gościnny udział w trasach koncertowych Kamila Bednarka i zespołu Afromental.

W niedzielę 3 maja 2020 o godz. 16:00 mieszkańcy Jelcza-Laskowic mogą wypatrywać niespodzianki pod nieboskłonem. Ostatniego dnia majówki, o godzinie 19:00 znów będzie można zasiąść w wygodny fotel domowego zacisza, by posłuchać koncertu na żywo on-line Jadwigi Tomczyńskiej i Maksymiliana Ambroziaka pt. „Majówka z harfą!”. Duet Tomczyńska & Ambroziak znany jest doskonale w naszym mieście. Muzycy są instruktorami zajęć wokalnych i instrumentalnych w MGCK. Ona -harfistka o delikatnym głosie, on – chłopak z gitarą i rockowym pazurem.