Jelcz-Laskowice: Ciągnik (z) Jelcza wyróżniony

W składzie kapituły konkursu zasiadają m.in. przedstawiciele Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Wojskowej Akademii Technicznej oraz Akademii Marynarki Wojennej. Tegoroczny konkurs był objęty patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy (fot. mat. prasowe / jelcz.com.pl)

O wyróżnieniu poinformowała spółka Jelcz. Nagrodę wręczono podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Kapituła Konkursowa postanowiła przyznać Spółce JELCZ wyróżnienie specjalne w kategorii „Innowacyjny Produkt” za pojazd specjalny, ciągnik siodłowy podwyższonej mobilności typ C882.62 do zestawu JAK. Nagrodę w imieniu spółki z rąk prezesa stowarzyszenia Pana Andrzeja Ligusa i gen. bryg. Bogdana Dziewulskiego odebrała prezes zarządu JELCZ Sp. z o.o. Wioletta Krawczyk – Namyślak.

Kapituła konkursu wymieniając atuty nagrodzonego pojazdu wskazała, że ciągnik siodłowy C882.62 przystosowany jest do jazdy po drogach utwardzonych i w warunkach terenowych, ponadto posiada zdolność pokonywania przeszkód terenowych. Uznanie znalazły też zastosowane w nim rozwiązania służące ochronie załogi pojazdu, w tym jego opancerzenie, odporność na wybuchy min oraz systemy klimatyzacji i filtrowentylacji.

Spółka JELCZ Sp. z o.o., otrzymując tę prestiżową nagrodę jako jedno z 9 przedsiębiorstw z grupy PGZ S.A., po raz kolejny potwierdziła swoją obecność w gronie czołowych przedsiębiorstw polskiego przemysłu zbrojeniowego.