Zapłacisz za wydanie biletu w pociągach Kolei Dolnośląskich

Od 1 listopada br., z 3 zł do 5 zł, wzrasta opłata za wydanie biletu w pociągach Kolei Dolnośląskich. Zmiana wysokości opłaty ma zachęcić podróżujących do skorzystania z innych kanałów dystrybucji biletów Kolei Dolnośląskich.

Pasażerowie planujący podróż pociągami KD posiadają wiele możliwości zakupu biletu. Pierwszą z nich jest zakup w Biurze Obsługi Klienta. Biura znajdują się na dworcach kolejowych w Legnicy oraz we Wrocławiu. Dodatkową korzyścią z wizyty w BOK jest np. nabycie biletu na połączenia kolejowe realizowane przez Przewozy Regionalne czy PKP InterCity.

Drugim sposobem jest zakup biletu w kasach biletowych KD, które znajdują się w: Bolesławcu, Jeleniej Górze, Kłodzku Głównym, Szklarskiej Porębie Górnej, Wałbrzychu Mieście, Wrocławiu Głównym i Zgorzelcu Mieście.

Podróżni mogą również nabyć bilet korzystając ze stacjonarnych biletomatów zlokalizowanych na stacjach Wrocław Główny oraz Wrocław Mikołajów. Podobne urządzenia zamontowane są w wybranych pociągach Kolei Dolnośląskich.

Kolejnym sposobem na nabycie biletu KD są aplikacje mobilne eKD oraz SkyCash. System eKD jest dostępny pod adresem: www.bilet.kolejedolnoslaskie.eu. W systemie SkyCash bilet kupujemy za pomocą telefonu komórkowego. Tym sposobem kupić można wyłącznie bilety jednorazowe ważne w dniu nabycia, od godziny wskazanej przez podróżnego. Bilety należy nabywać bezpośrednio przed wejściem do pociągu.

Ostatnim ze sposobów zakupu biletów KD jest zakup bezpośrednio w pociągu. Z opłaty dodatkowej za wystawienie bilety są zwolnieni, m.in. pasażerowie niepełnosprawni. Opłata nie jest naliczana również w przypadku, kiedy pasażer rozpoczyna podróż na stacji kolejowej lub przystanku, na którym nie ma czynnej kasy biletowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *