Zapłacisz za wydanie biletu w pociągach Kolei Dolnośląskich

Od 1 listopada br., z 3 zł do 5 zł, wzrasta opłata za wydanie biletu w pociągach Kolei Dolnośląskich. Zmiana wysokości opłaty ma zachęcić podróżujących do skorzystania z innych kanałów dystrybucji biletów Kolei Dolnośląskich.

Pasażerowie planujący podróż pociągami KD posiadają wiele możliwości zakupu biletu. Pierwszą z nich jest zakup w Biurze Obsługi Klienta. Biura znajdują się na dworcach kolejowych w Legnicy oraz we Wrocławiu. Dodatkową korzyścią z wizyty w BOK jest np. nabycie biletu na połączenia kolejowe realizowane przez Przewozy Regionalne czy PKP InterCity.

Drugim sposobem jest zakup biletu w kasach biletowych KD, które znajdują się w: Bolesławcu, Jeleniej Górze, Kłodzku Głównym, Szklarskiej Porębie Górnej, Wałbrzychu Mieście, Wrocławiu Głównym i Zgorzelcu Mieście.

Podróżni mogą również nabyć bilet korzystając ze stacjonarnych biletomatów zlokalizowanych na stacjach Wrocław Główny oraz Wrocław Mikołajów. Podobne urządzenia zamontowane są w wybranych pociągach Kolei Dolnośląskich.

Kolejnym sposobem na nabycie biletu KD są aplikacje mobilne eKD oraz SkyCash. System eKD jest dostępny pod adresem: www.bilet.kolejedolnoslaskie.eu. W systemie SkyCash bilet kupujemy za pomocą telefonu komórkowego. Tym sposobem kupić można wyłącznie bilety jednorazowe ważne w dniu nabycia, od godziny wskazanej przez podróżnego. Bilety należy nabywać bezpośrednio przed wejściem do pociągu.

Ostatnim ze sposobów zakupu biletów KD jest zakup bezpośrednio w pociągu. Z opłaty dodatkowej za wystawienie bilety są zwolnieni, m.in. pasażerowie niepełnosprawni. Opłata nie jest naliczana również w przypadku, kiedy pasażer rozpoczyna podróż na stacji kolejowej lub przystanku, na którym nie ma czynnej kasy biletowej.