Do Wrocławia z Jelcza nadal w korkach. Opóźnienia remontu w Blizanowicach

Modernizacja drogi Trestno – Blizanowice potrwa dłużej nie planowano. To w praktyce oznacza, że kierowcy jadący z Jelcza Laskowic do Wrocławia muszą uzbroić się w cierpliwość.

– Opóźnienia zdaniem wykonawcy spowodowane były głównie brakiem właściwej współpracy ze strony Powiatu Wrocławskiego. Pomimo tego, że firma HUCZ złożyła już w czerwcu 2016 roku pismo o wyrażenie zgody na przejazdy aut ciężarowych z kruszywem drogowym po drogach powiatowych, co znacznie przyśpieszyłoby prace, jakakolwiek decyzja w tej sprawie nie została wydana przez Starostę Powiatu Wrocławskiego do dnia dzisiejszego – informują przedstawiciele gminy Siechnice.

– Wniosek wykonawcy o aneks terminowy jest aktualnie rozpatrywany. Gdyby argumenty przedstawione przez wykonawcę znalazły uznanie burmistrza Siechnic, to biorąc pod uwagę okres potrzebny na dokonanie procedury odbioru technicznego, oddanie drogi do ruchu mogłoby nastąpić do końca października – czytamy w komunikacie gminy.

Koszt prac związanych z remontem drogi Trestno – Blizanowice to prawie dwa miliony złotych.  Droga, którą wielu kierowców wybierało, by przedostać się ze zjazdu ze Wschodniej Obwodnicy Wrocławia do wrocławskiego pl. Społecznego, została zamknięta 24 lutego. Burmistrz Siechnic Milan Ušák twierdził jeszcze niedawno, że jej modernizacja może się skończyć nawet do 1 września, czyli do rozpoczęcia roku szkolnego.