Wozy dla straży pożarnej z Jelcza w całej Polsce? Trwają rozmowy

Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej poinformował o toczących się rozmowach z polskimi firmami odnośnie produkcji średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Pierwsze wozy miałyby trafić do strażaków jeszcze w tym roku.

PSP rozmawia z Autosanem, który przymierza się do przedstawienia projektu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Rozmawiałem także dwa razy z prezesem Jelcza. Chcielibyśmy, aby dla nas produkowali samochody – mówi Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Produkcja miałaby dotyczyć średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. – Taki samochód kosztuje, w zależności od wyposażenia, około 800-900 tys. zł. Chcielibyśmy aby ten samochód kosztował nie więcej niż 500 tys. zł. – dodał. – Zależy nam na tym, aby samochody były w całości produkowane w Polsce- podkreślił.

Komendant powiedział, że obecnie niektóre samochody przeznaczone dla strażaków są zbyt wysokie, co utrudnia czasami prowadzenia akcji z uwagi na umieszczenie w nich sprzętu ratowniczego, kłopoty są także z parkowaniem ich w garażach.

Pieniądze na zakup nowych samochodów mają pochodzić ze środków unijnych (PSP realizuje projekty o łącznej wartości 544 mln zł) oraz ze środków rządowego programu modernizacji służb mundurowych resortu MSWiA na lata 2017-2020.

REKLAMA