World Games w Jelczu – rok do igrzysk

World Games

World Games

Dokładnie za rok na Dolnym Śląsku wystartują The World Games, czyli igrzyska sportów nieolimpijskich. – Otwarcie zaplanowane jest na Stadionie Wrocław. To będzie duże wydarzenie sportowe i artystyczne – poinformował prezes komitetu organizacyjnego Marcin Przychodny.

Jak powiedział PAP prezes komitetu organizacyjnego, igrzyska zostaną rozegrane na 24 obiektach – 20 we Wrocławiu i cztery poza miastem (Świdnica, Trzebnica, Jelcz-Laskowice i Szymanów). Poza Stadionem Olimpijskim, basenami i torem wrotkarskim, pozostałe nie wymagały poważniejszych inwestycji.

– Chodzi głównie o kosmetykę i dostosowanie obiektów do wytycznych światowych federacji. Ważne jest, że chcemy pokazywać to, co w mieście i na Dolnym Śląsku piękne. Dlatego we Wrocławiu zawody odbędą się m.in. w historycznym centrum, w ogrodzie zoologicznym, Hali Stulecia oraz w Narodowym Forum Muzyki. Trzebnica np. pokaże piękny Las Bukowy tuż obok dawnych terenów uzdrowiskowych – dodał Przychodny.

Komitet organizacyjny igrzysk pracuje już też nad transportem, zakwaterowaniem i wyżywieniem uczestników imprezy. Prowadzone są także bardzo zaawansowane rozmowy ze sponsorami.

Już jesienią ruszy sprzedaż biletów na poszczególne zawody.

– 20 lipca 2017 roku otwarcie igrzysk zaplanowane jest na Stadionie Wrocław. To będzie duże wydarzenie sportowe i artystyczne. Jesteśmy w trakcie jego planowania, konsultujemy się z firmami, które przeprowadzały już podobne imprezy. Ceremonia zamknięcia odbędzie się na placu Wolności, obok Narodowego Forum Muzyki. Ceremonie na poprzednich igrzyskach wypełniały stadiony po brzegi. Jesteśmy przekonani, że podobnie będzie za rok we Wrocławiu – podsumował Przychodny.