Włoska Elica po raz kolejny inwestuje w Jelczu-Laskowicach

Światowy lider w projektowaniu i produkcji okapów kuchennych do użytku domowego zdecydował się na kolejną inwestycję w swoja polską fabrykę zlokalizowaną w Jelczu-Laskowicach. Inwestor otrzymał kolejne nowe zezwolenie w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” (podstrefa Jelcz-Laskowice).

– Firma zrealizuje inwestycje polegające na rozbudowie i zwiększeniu mocy produkcyjnych zakładu do produkcji podzespołów AGD, w tym okapów i silników elektrycznych małej mocy. Elica zainwestuje co najmniej 50 milionów złotych oraz zatrudni co najmniej 40 osób. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 31 grudnia 2022 roku – informuje portal investmap.pl.

Zakład produkcyjny Elica Group Polska w Jelczu-Laskowicach powstał w 2005 roku. Obecnie ma powierzchnię 41 tys mkw. Znajduje się w nim 11 linii produkcyjnych silników i 15 linii do produkcji okapów kuchennych. W fabryce jest zatrudnionych około 840 pracowników. Miesięcznie jelczańską fabrykę opuszcza 700 tys. silników i 125 tys. okapów kuchennych.