Włamywacz z Jelcza-Laskowic w rękach policji

Policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali 40-letniego podejrzanego o włamania do 10 altan działkowych. Mężczyzna popełnił przestępstwa w warunkach recydywy. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Pod koniec listopada br. właścicielka jednego z ogródków działkowych w Jelczu-Laskowicach zgłosiła włamanie do przyczepy kempingowej stojącej na ogrodzie. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczyli materiał dowodowy, który pozwolił wytypować, a następnie zatrzymać sprawcę zgłoszonego przestępstwa. Okazał się nim 40-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zameldowania i zatrudnienia, który w niedalekiej przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyzna przyznał się do włamania do przyczepy kempingowej, a także do dziewięciu innych kradzieży z włamaniem na terenie ogrodów działkowych w Jelczu-Laskowicach na przestrzeni października i listopada br. Łupem podejrzanego padały najczęściej przedmioty użytku codziennego i elektronarzędzia.