Wieniec z Chwałowic drugim wieńcem w powiecie oławskim!

Już po raz ósmy wieńce dożynkowe z powiatu oławskiego rywalizowały o miano najpiękniejszego. W konkursie ogłoszonym przez Zarząd Powiatu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zwyciężyli przedstawiciele miejscowości Niemil, którzy otrzymają nagrodę rzeczową o wartości 1.500 zł. Ponadto wieniec z Niemila będzie reprezentował powiat oławski na dożynkach wojewódzkich

W ósmej edycji konkursu o miano najpiękniejszego rywalizowały 52 wieńce dożynkowe. Aby wyłonić najpiękniejszy tegoroczny wieniec członkowie powołanej przez starostę na tę okoliczność komisji konkursowej, w dniach 27 i 28 sierpnia odwiedzili miejsca, gdzie twórcy wieńców eksponowali efekty swojej, często wielotygodniowej, pracy. Komisja dokonała przeglądu wieńców dożynkowych w trzech gminach: Gmina Oława, Gmina Jelcz-Laskowice oraz Gmina Domaniów.

Zdaniem oceniających, najpiękniejszy – a zarazem spełniający wszystkie kryteria regulaminu konkursu – wieniec w powiecie wykonali twórcy wieńca z Niemila. Przyznano im I miejsce i nagrodę w wysokości 1.500 zł oraz prawo reprezentowania powiatu oławskiego na dożynkach wojewódzkich, organizowanych przez Urząd Marszałkowski w dniu 4 września w Krzyżowej, w powiecie świdnickim.

Nagrody finansowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Oławie przyznano również za pozostałe miejsca na podium. Na II miejscu uplasował się wieniec z Chwałowic. Jego twórcom przyznano nagrodę w wysokości 1.000 zł. Na podium III pozycję zajął wieniec z Chwalibożyc (nagroda 500 zł).