Utrudnienia na ulicach Jelcza w sylwestra

W ostatni dzień roku, Klub Biegacza „Harcownik” organizuje Bieg Sylwestrowy. W związku z imprezą, w godzinach południowych zmianom ulegnie ruch na ulicach Partyzantów, Piastowskiej, Sokolej i Żurawiej.

Start przewidziano o godz. 11:00 sprzed CSiR.

– Biegacze kierują się w stronę Pierwszego Stawu chodnikiem z przylegającą do niego ścieżką rowerową. Dalej wzdłuż Pierwszego Stawu i w lewo, w stronę ulicy Sokolej. Ok. 11:12 pierwsi zawodnicy pojawią się na ulicy Sokolej, którą pobiegną w stronę basenu. Od basenu (ok 11:14) wzdłuż ulicą Basenową oraz następnie Partyzantów do skrzyżowania z Al. Wolności (11:15) i stąd w lewo na chodnik w kierunku ronda na ul. Oławskiej i dalej chodnikiem wzdłuż ul. Oławskiej do CSiR (11:17) – czytamy na oficjalnym miejskim facebooku.

Największe utrudnienia spodziewane są od ul. Partyzantów do skrzyżowania chodnika z ul. Piastowską (koło postoju taxi) w godzinach 11:15 – 12:15. Trasa zamknięta będzie o godz. 12:30. Na trasie będzie zawodnik z koszulką z napisem „Koniec Biegu”. Ul. Sokola będzie częściowo przejezdna, ruchem będą kierować służby wraz z wolontariuszami.

Ul. Żurawia bez możliwości wyjazdu bezpośrednio na ul. Oławską od godz 10:00 – 14:00.