Toyota i Akademia Bezpiecznej Jazdy poprowadzą bezpłatne szkolenia z ekojazdy w Jelczu-Laskowicach

Po raz pierwszy w Jelczu-Laskowicach odbędą się szkolenia dla kierowców, realizowane w ramach kampanii „Bezpieczny Kierowca”. Jej celem jest podniesienie świadomości kierujących w zakresie rozsądnego i ekologicznego prowadzenia pojazdów, kultury jazdy oraz udzielania pierwszej pomocy. Bezpłatne kursy odbędą się 24 marca oraz 7 kwietnia na terenie jelczańskiej fabryki Toyoty.

„Bezpieczny Kierowca” to cykl bezpłatnych szkoleń, który ma na celu podniesienie świadomości i umiejętności kierowców. Akcję realizuje Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego wspólnie z fabryką Toyota Motor Manufacturing Poland. Udział w kursach w Jelczu-Laskowicach może wziąć każda osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w darmowych szkoleniach z bezpiecznej i ekologicznej jazdy. Chcemy nauczyć kierowców zmiany niektórych nawyków, co z pewnością pomoże im jeszcze rozsądniej prowadzić pojazdy. Poza tym naszym celem jest ukształtowanie takich zachowań na drodze, dzięki którym będzie mniej wypadków – mówi Magdalena Kaczmarek, Administration & HR Manager z Toyota Motor Manufacturing Poland. – Warto też pamiętać, że na koniec, w czerwcu odbędzie się wielki finał podczas „Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce”. Wówczas wyłonimy najlepszych kierowców, którzy otrzymają cenne nagrody.

Szkolenia w Jelczu-Laskowicach

Szkolenia składają się z dwóch części. Pierwsza obejmuje cykl wykładów z zakresu teorii bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzenia pojazdu oraz najczęściej popełnianych błędów. Omawiane są m.in. aspekty techniki bezpiecznej jazdy, sposoby reagowania w różnych sytuacjach drogowych oraz elementy psychologii kierowców. Następnie odbywają się praktyczne ćwiczenia, podczas których uczestnicy skupiają się na eliminowaniu złych nawyków w kierowaniu samochodem oraz na doświadczaniu możliwości panowania nad pojazdem.

Jak można się zgłosić?

Na stronie www.bezpieczny-kierowca.pl uruchomiona została dedykowana zakładka dla osób z obszaru Jelcza-Laskowic i okolic, poprzez którą mieszkańcy mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w szkoleniach. Terminy najbliższych szkoleń to 24 marca oraz 7 kwietnia. Liczba miejsc na bezpłatne kursy jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Spośród wszystkich osób, które wezmą udział w akcji, najlepsi zostaną zakwalifikowani do konkursu na „Bezpiecznego Kierowcę Roku”.

Ekojazda na unikatowym symulatorze

Kampania z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz konkurs “Bezpieczny Kierowca” to autorski program Wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego. Warto wspomnieć także, że dzięki współpracy WABJ z Toyotą Motor Manufacturing Poland i Toyota Europe na potrzeby akcji został zakupiony unikatowy symulator ekologicznej i bezpiecznej jazdy. Urządzenie monitoruje zachowanie kierowcy, mierzy przejechany przez niego dystans, średnie zużycie paliwa i ilość wydzielanego CO2. Warunki jazdy są bardzo zbliżone do prawdziwych sytuacji na drodze. Udział w szkoleniach w Jelczu-Laskowicach dają więc wyjątkową szansę na sprawdzenie swoich umiejętności i techniki jazdy na tym symulatorze.

(Artykuł sponsorowany, fot. mat. prasowe)