Syreny

Syreny zawyją 1 sierpnia o godzinie „W”

W poniedziałek 1 sierpnia, o godzinie 17.00, w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zostaną uruchomione syreny alarmowe w powiecie oławskim, podobnie jak w całym kraju, dla uczczenia pamięci bohaterów tego wydarzenia

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły modulowany, trwający trzy minuty, oznaczający ogłoszenie alarmu (od godz. 17.00 do 17.03) i trzyminutowy dźwięk ciągły, od godz. 17.10, oznaczający odwołanie alarmu.

– Dla uhonorowania poświęcenia i walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku oraz upamiętnienia tego bohaterskiego zrywu Żołnierzy Armii Krajowej i mieszkańców Warszawy, przystańmy choćby na chwilę 1 sierpnia o godzinie 17.00, gdy zawyją syreny – mówi starosta Zdzisław Brezdeń. – Oddajmy w ten sposób cześć powstańcom i uczcijmy tę ważną dla Polski datę. Zwracam się również z prośbą do mieszkańców i przedstawicieli instytucji publicznych, o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej. Przypominam, że jest to sygnał ćwiczebny, dlatego prosimy o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań, wynikających z treści komunikatu, a także o zachowanie czujności, aby nie spowodować zagrożenia na drodze.