Spółka Jelcz ma nowego prezesa

Jelcz

Jelcz

Spółka Jelcz ma nowego prezesa. Władysława Czubaka zastąpił działacz Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Dudkowski, który do tej pory był dyrektorem Centrum Kultury w gminie Siechnice.

– To fatalna zmiana. Stanowiska obejmują ludzie kompletnie nieprzygotowani do tego. Jako minister obrony narodowej podpisałem kontrakt ze spółką Jelcz, na dostawę sprzętu dla wojska, bo wierzyłem, że spółka gwarantuje najwyższą jakość, dzięki menedżerom, którzy nią zarządzali- komentuje dla portalu GazetaWroclawska.pl Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej.

SPRAWDŹ: Dynamiczny rozwój spółki Jelcz [przegląd prasy]

Nowy prezes odpiera zarzuty. – Już wiemy, że spółka zapłaciła ponad 8 mln zł kary za nieterminowe dostawy, jeżeli tak wygląda merytoryczne zarządzanie, to gratuluje panu posłowi Siemoniakowi, który był w tym czasie ministrem obrony narodowej. Jesteśmy lokalnymi, doświadczonymi patriotami, którzy będą bardzo dobrze zarządzać spółką – mówi prezes Łukasz Dudkowski. I podkreśla, że ma doświadczonego zastępcę. – Wiceprezesem został Leon Szuturma, który ma 20-letnie doświadczenie w Jelczu.

Łukasz Dudkowski ma 38 lat. Jest drugą kadencję radnym PiS w oławskiej radzie powiatu. Do tej pory był dyrektorem Centrum Kultury w Siechnicach, a wcześniej – Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach. Z wykształcenia jest politologiem.