Sopocianki na drodze rozpędzonych Impelek w Jelczu

Impel Wrocław udanie rozpoczął rundę rewanżową fazy zasadniczej Orlen Ligi. W czterech meczach stracił zaledwie dwa sety. Dodać trzeba, że w międzyczasie wrocławianki pokonały BKS w Pucharze Polski. W niedzielę otwiera się zatem szansa na kolejne – szóste w styczniu, a dziesiąte z rzędu zwycięstwo.

Podopieczne Marka Solarewicza zmierzą się z wicemistrzyniami Polski. Jednak Atom trefl Sopot w tym sezonie nie może nawiązać do sukcesów swoich poprzedniczek. Utrata sponsora strategicznego – jakim była Grupa PGE, odbiła się na składzie personalnym drużyny z Pomorza. Postawiono na młode i utalentowane zawodniczki, co ma odzwierciedlenie w wynikach zespołu.

Te jednak są zgodne z oczekiwaniami. Sopocianki nie celują w medalową pozycję, natomiast walczą o każdą piłkę, w każdym meczu. To przynosi wymierne skutki. Jedna z najmłodszych drużyn w Orlen Lidze plasuje się obecnie na 10. pozycji, zdobywając 16 punktów. Trzeba jednak zaznaczyć, że Atomówki rozegrały o 2 spotkania mniej – wszystko dlatego, że część zespołu została powołana do kadr młodzieżowych na eliminacje do Mistrzostw Europy. Zaległe mecze odbędą się dopiero w lutym i marcu.

Liderką Atomu jest Magdalena Damaske, o której od kilku lat mówi się w kontekście przyszłości seniorskiej kadry Polski. W tym sezonie piastuje także rolę kapitan drużyny. W kadrze drużyny z Sopotu znajduje się jednak więcej utalentowanych siatkarek – jak Natalia Gajewska, Justyna i Martyna Łukasik, czy Klaudia Kulig.

Impelki, choć z racji wyników uznawane są za faworytki, zgodnie twierdzą, że nie ma mowy o lekceważeniu rywala. Do tego spotkania – jak do każdego wcześniejszego – mają zamiar podejść w pełni zmobilizowane i skoncentrowane, a to ma przynieść zamierzony efekt.

Mecz odbędzie się w niedzielę – 29 stycznia, w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach. Początek spotkania o 14:45. Mecz będzie transmitowany przez telewizję Polsat Sport. Bilety do kupienia na kupbilet.pl, w punktach stacjonarnych EMPiK i STS oraz w kasie CSiR.

Źródło: Impel Wrocław, fot. impelwroclaw.pl