Rząd pomoże Toyocie w inwestycji w Jelczu-Laskowicach

Inwestycje Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach ogłoszone pod koniec października 2016 roku zostaną wsparte pomocą publiczną. Z rządowych dokumentów wynika, że łączna wartość pomocy na rzecz japońskiego koncernu wyniesie łącznie ok. 12 mln zł – informuje Dziennik.

Z umów podpisanych przez Tadeusza Kościńskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, wynika, że najwyższy grant dostanie Toyota Motor Industries Poland (TMIP), która w lutym 2017 uruchomi w Jelczu-Laskowicach produkcję silnika benzynowego o pojemności 1,5 l do toyoty yaris, a w 2019 dwulitrowej benzynowej jednostki nowej generacji.

Wsparcie rządowe przyznane dla TMIP wynosi niemal 9 mln zł (dokładnie 8 898 498 zł). Z tego lwią część, bo ponad 8,4 mln zł, Toyota dostanie w 2018, a pozostałe 457 tys. zł rok później.

2 thoughts on “Rząd pomoże Toyocie w inwestycji w Jelczu-Laskowicach

  1. Wielka mi to pomoc. Stworzą 50 miejsc pracy czyli po 240 000 Toyota dostanie na stanowisko. Przy najniższej krajowej policzcie sobie na ile lat Toyota bedzie mieć 50 pracownikow „za darmo” – dofinansowanych przez rząd. Urząd pracy nie ma dotacji dla bezrobotnych, a jeśli już są to muszą być ustawiane pod kogoś – wiek max 30lat, po studiach, bezrobotny nie krócej niż 2 miesiące a nie dłużej niż 3. Ile jest takich osób? Jedna? Pozdrowienia od płatnika składek na te pisowskie pomysły rządu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *