Praca w strefie ekonomicznej

GKN Driveline otwiera kolejny zakład produkcyjny w wałbrzyskiej strefie w Oleśnicy. Docelowo pracę w fabryce znaleźć ma 400 osób, a zatrudnienie w całym kompleksie osiągnie poziom 1400.

Nowa hala o powierzchni 14 280 m2 to pierwsza faza wdrożenia, wartego 68 mln PLN, programu inwestycyjnego w Oleśnicy, który dwukrotnie zwiększy zdolności produkcyjne GKN w Polsce. Pomoże to w zaspokojeniu coraz większego zapotrzebowania na zaawansowane półosie i wały napędowe. GKN Driveline Oleśnica będzie dostarczać rozwiązania przeniesienia napędu globalnych platform pojazdów produkowanych przez takie firmy, jak Mercedes-Benz, Volkswagen Group, Fiat-Chrysler Automobiles, General Motors, Volvo i wiele innych.

Nowy obiekt produkcyjny znajduje się w pobliżu istniejącego zakładu GKN w Oleśnicy, w którym produkowane są przeguby homokinetyczne (CVJ). Funkcjonujące na terenie zakładu Centrum Inżynieryjne, w którym docelowo pracować będzie około 50 specjalistów, zajmie się testowaniem i wsparciem inżynieryjnym programów realizowanych dla klientów.

ZOBACZ AKTUALNE OFERTY PRACY: LINK