Policjanci z Jelcza zabezpieczyli prawie 6 tys. porcji amfetaminy

Policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali 22-latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W ręce mundurowych wpadła amfetamina, z której można by uzyskać prawie 6 tys. porcji handlowych tego środka. Mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do posiadania środków odurzających. Za tego typu przestępstwo podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Do zatrzymania doszło 16 października br. przed godz. 17.00 na ul. Wrocławskiej w Jelczu-Laskowicach. Policjanci zauważyli kierującego samochodem marki Skoda Felicja, o którym wiedzieli, że nie posiada uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód do kontroli. Kierujący na widok patrolu gwałtownie przyspieszył, następnie skręcił na stację paliw, zaparkował samochód, po czym pospiesznie wysiadł z auta i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę. Ujawnili przy nim niewielką ilość suszu roślinnego, który po przebadaniu okazał się marihuaną. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Ponadto, w trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego, policjanci ujawnili w nim i zabezpieczyli amfetaminę, z której można by uzyskać prawie 6 tys. porcji handlowych.

Mężczyzna przyznał się do postawionego mu zarzutu, posiadania znacznej ilości środków odurzających. Policja wystąpiła z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania miejsca zamieszkania. Obecnie policjanci sprawdzają, skąd 22-latek miał zabronione prawem substancje odurzające i czy nie zajmował się ich dystrybucją.