Policja apeluje o rozwagę za kierownicą i publikuje drastyczne zdjęcia [zobacz]

Nie ma dnia, w którym policja w naszym regionie nie byłaby wezwana na miejsce stłuczki lub wypadku. Coraz krótsze dni, deszcz i jesienne rozkojarzenie wpływają negatywnie na kierowców, a co za tym idzie, na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Dolnośląska policja postanowiła kolejny raz przemówić do rozsądku kierowcom. Tym razem postawiła na mocny przekaz publikując zdjęcia z wypadków.

– Mimo wielu przedsięwzięć podejmowanych przez policję i inne podmioty działające na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niezmiennym pozostaje fakt, że przede wszystkim bezpieczeństwo zależy od samych uczestników ruchu drogowego – mówi Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. – Lekceważenie przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają to, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie.

Według danych policji, na polskich drogach, dziennie średnio ginie 10 osób, a ponad 100 zostaje rannych.