Nowy tabor Kolei Dolnośląskich na trasie z Jelcza do Wrocławia

Spółka Newag dostarczy Kolejom Dolnośląskim 11 nowych impulsów, które są warte ponad 260 mln zł – informuje Rzeczpospolita. Składy będą mogły rozwijać prędkość do 160 km na godzinę. Będą też niskopodłogowe, wyposażone w monitoring wewnętrzny i zewnętrzny oraz system informacji pasażerskiej.

Pociągi będą też wyposażone w klimatyzację, będą w nich wydzielone miejsca dla osób z większym bagażem oraz miejsce na rowery (nie mniej niż osiem), które znajdą się w środkowym członie składów. Pociągi będą miały też wysuwane stopnie ułatwiające wsiadanie na liniach o niskich peronach, nadajniki Wi-Fi obejmujące cały pojazd i automaty biletowe.

Pierwszy nowy pociąg zacznie kursować w połowie września. Kolejne będą docierały na Dolny Śląsk co dwa tygodnie. Ostatnie mają trafić do Wrocławia pod koniec listopada.

Impulsy będą jeździły na trasach: Wrocław–Jelcz-Laskowice, a także Wrocław–Kłodzko–Międzylesie z możliwością wjazdu na teren Czech, Wrocław–Żmigród–Rawicz, Wrocław–Legnica–Lubin–Głogów i Wrocław–Legnica–Węgliniec.