Nowy przewoźnik w Jelczu? Trwają poszukiwania

Gmina Jelcz–Laskowice rozpisała przetarg na trzyletnią obsługę linii autobusowych. Wartość usługi zamawiający ocenia na blisko 5 mln zł. Na oferty czeka do 22 listopada – informuje transport-publiczny.pl.

W okolicach Jelcza–Laskowic kursuje w sumie osiem linii autobusowych, na które rozpisano przetarg. Ponumerowano je od 1 do 6, a dwie dodatkowe linie to warianty linii 3 i 4 (oznaczone w rozkładach symbolami 3 bis i 4 bis).

– W sumie całe zamówienie przewidziano na przejechanie 740 450 km w ciągu trzech lat, od stycznia przyszłego roku, do końca grudnia 2019 r. oznacza to, z drobnymi różnicami, ok. 247 tys. km rocznie. Urzędnicy wycenili wartość zamówienia na 1 101 127 euro, czyli ok. 5 mln zł – czytamy na transport-publiczny.pl.

Do obsługi tych linii zamawiający wymaga minimum ośmiu autobusów. Wspomniana linia nr 4, która jako jedyna ma charakter miejski, bo w całości obsługuje właśnie Jelcz–Laskowice, oraz linia 4 bis, wymagają dwóch pojazdów które pomieszczą minimum 70 pasażerów oraz jednego zastępczego. Pozostałe linie mogą być obsługiwane sześcioma krótszymi autobusami, które pomieszczą minimum 45 pasażerów. W tym wypadku wymagane są jednak dwa zastępcze pojazdy.