Nowe szynobusy na trasie do Jelcza

Województwo dolnośląskie chce kupić 11 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Takie pojazdy do tej pory zamawiały jedynie Koleje Mazowieckie.

Urząd marszałkowski poinformował, że pociągi będą kursować na następujących trasach: Oleśnica – Wrocław – Kłodzko – Międzylesie (Lichkov), Wrocław – Węgliniec, Legnica – Lubin – Głogów (po zmodernizowaniu linii 289 przez PLK), Wrocław – Rawicz i Wrocław – Jelcz Laskowice.

Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, wygodne fotele z dostępem do gniazd zasilania 230 V, automaty biletowe, Wi-Fi i dwie toalety, z których jedna będzie przystosowana do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Pociągi mają być wyposażone w monitoring oraz w nowoczesne systemy informacji pasażerskiej aktualizowane dynamicznie, w tym systemy informujące o możliwych przesiadkach zarówno do innych pociągów regionalnych oraz międzywojewódzkich, jak i o możliwości dojazdu z dworca w określone miejsce z wykorzystaniem komunikacji miejskiej, przynajmniej w stolicy województwa – informuje portal Rynek Kolejowy.

Dostawy pierwszych nowych składów powinny nastąpić pod koniec 2017 roku.