Nowe kino powstanie niespełna 15 km od Jelcza

OH Kino, nowy polski operator kin wielosalowych otworzy w centrum handlowym Quick Park pierwszy w Oławie multiplex.

– Zdecydowaliśmy się na inwestycję w centrum handlowym Quick Park, ponieważ bardzo mocno wierzymy w jego potencjał i to, że będzie to centrum pierwszego wyboru dla okolicznych mieszkańców. OH Kino w swojej filozofii to kameralne, butikowe kina o ciepłym i komfortowym wnętrzu, ze wszystkimi zaletami wielkomiejskich sieci. Stawiamy sobie za cel być z naszą ofertą rozrywki bliżej klienta wszędzie tam, gdzie rynek będzie wykazywał odpowiedni potencjał. Tak jak to ma miejsce w Oławie – mówi Wojciech Olsiewicz, CFO OH Kino.

– Nasze centra będą oferować klientom podstawową ofertę handlową wzbogaconą o rozrywkę, czyli Oh Kino. Ta sieć idealnie wpisuje się w charakter naszych centrów handlowych Quick Park. wierzę, że Quick Park w Oławie będzie miejscem chętnie odwiedzanym przez całe rodziny, nie tylko z samej Oławy, ale i z pobliskich miejscowości – mówi Jarosław Fijałkowski, prezes zarządu Real2B Development.

Centrum handlowe Quick Park będzie pierwszym w mieście nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiektem o charakterze handlowo-usługowo-rozrywkowym. Quick Park Oława został zaprojektowany w kształcie litery „L”, a jego powierzchnia najmu wyniesie 11,5 tys. mkw. Obiekt zaoferuje blisko 50 sklepów, punktów usługowych oraz supermarket.

Galeria handlowa powstanie na blisko 2,5 ha działce, przy jednej z głównych arterii miasta, ulicy Nowy Otok, która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 396, łączącej centrum miasta z drogą krajową nr 94 oraz z położoną ok. 10 km na południe od inwestycji autostradą A4. Bezpośrednio przed obiektem znajdzie się bezpłatny parking na 350 miejsc.

Budowa Quick Parku w Oławie ruszy już w przyszłym miesiącu i potrwa około roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 100 mln złotych.