Nowe boisko wielofunkcyjne w Chwałowicach

Już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego wielofunkcyjnego boiska. Inwestycja to pomysł i marzenie mieszkańców, członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Integracji Chwałowic.

– Stowarzyszenie, będąc członkiem LGD Dobra-Widawa, złożyło w zeszłym roku wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o finansowanie takiej inwestycji – mówi sołtys Chwałowic Michał Wolski. – Współwnioskującym była gmina Jelcz-Laskowice, właściciel terenu, na którym boisko powstanie. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony jesienią 2017 roku – dodaje Wolski.

Boisko będzie się znajdowało na terenach gminnych za budynkiem schroniska szkolnego w Chwałowicach przy ul. Szkolnej 4. Obecnie na budowie trwają pierwsze prace ziemne.

Koszt inwestycji to 370 tysięcy złotych. Finansowanie ze środków UE obejmie połowę kosztów budowy boiska. Drugą część zabezpieczyła w swoim budżecie na 2018 rok gmina Jelcz-Laskowice. Termin zakończenia prac wyznaczono na sierpień bieżącego roku.

W tym roku zostanie jeszcze zrewitalizowany zbiornik ppoż. sąsiadujący z terenami, na których budowane jest boisko. Zbiornik ma mieć formę oczka wodnego otoczonego alejkami i ławkami. – Będzie to ładnie współgrało z boiskiem – dodaje sołtys Chwałowic.