Moto Jelcz

Moto Jelcz

Od ponad pół roku trwały rozmowy pomiędzy miastem a Stowarzyszeniem Sympatyków „Moto-Jelcz Oława”, które w końcu zakończyły się porozumieniem. W jego wyniku do A-klasy zgłoszony został MGKS Moto Jelcz Oława. Powtórzmy to jeszcze raz – nie doszło do fuzji, a jedynie do porozumienia dwóch klubów. Zespół znalazł się w A-klasie, gdyż jeden z zapisów regulaminu rozgrywek DZPN mówi o tym, że, ze względu na tradycje – w tym przypadku tradycje Moto-Jelcza Oława – dany klub może ubiegać się o grę w okręgówce (decyzją obu stron wybrano grę o klasę niżej).

W sezonie 2016/17 pierwszy zespół, ze względu na wsparcie finansowe z miasta i gminy, występował będzie pod nazwą Miejsko Gminny Klub Sportowy Moto Jelcz Oława. Sekcje młodzieżowe do końca sezonu wciąż będą nazywać się MGKS 1945 Oława. Jeśli współpraca pójdzie po myśli obu stron, to od sezonu 2017/18 cały klub będzie nazywał się MGKS Moto-Jelcz Oława.

W nadchodzących rozgrywkach MJO wystawi dwa zespoły. Pierwsza drużyna występować będzie w III grupie wrocławskiej A-klasy, natomiast rezerwy – w oławskiej C-klasie. Sezon w A-klasie rozpoczyna się 20 sierpnia. Trenerem MJO został Jarosław Bogucki.