Miłoszyckie przedszkole z pomocą dla Afryki

Przedszkole Mikołajek z Miłoszyc zorganizowało przy wsparciu firmy Legal Nomads pomoc dla uczniów ze szkoły Puros w Namibi.

Wszystko zaczęło się od dyrektor przedszkola, Anny Witkowskiej, która w lutym tego roku odbyła wyprawę po Afryce. Zwiedzając Namibię odwiedziła szkołę w Puros. Jest to jedyna szkoła w obrębie 100 km. Uczęszcza do niej 128 uczniów. Czterdziestu z nich zamieszkuje wioski oddalone o 100 km. Dzieci te, pod opieką jedynie starszych kolegów, idą ponad 2,5 dnia przez sawannę pełną dzikich zwierząt, by dotrzeć do szkoły. Cały kolejny semestr mieszkają u obcych ludzi z okolicy. Pomimo skromnych warunków i wielu przeciwności uczniowie szkoły w Puros chcą się uczyć, zdobywać nowe umiejętności i wykształcenie, by w przyszłości rozwijać i budować swój piękny kraj.

Dyrektor Witkowska miała okazję poznać dzieci i na własne oczy zobaczyć z jakimi problemami się borykają. Poruszona ich losem, postanowiła zorganizować w przedszkolu Mikołajek akcję pomocy dla dzieci z Afryki. Rodzice przedszkolaków z Mikołajka błyskawicznie zareagowali na apel pracowników przedszkola. Przynieśli wiele podarków i rzeczy codziennego użytku dla potrzebujących. W ciągu dwóch dni odbyła się zbiórka odzieży.

Firma Legal Nomads z Wrocławia stała się kurierem darów z Miłoszyc do Puros. Dzięki tej firmie przedszkole pozostawało w kontakcie ze szkołą z Namibii i otrzymało także obszerną fotorelację.

– Nasze przedszkole po raz kolejny udowodniło, że w grupie tkwi siła, a z pozoru drobne gesty nabierają wielkiej mocy – nie kryje zadowolenia Anna Witkowska. – Nasi rodzice dopytują o kolejne tego typu akcje. Chcą pomagać, bo wierzą, że takie wartości jak miłość i dobro mnoży się, a nie dzieli.

Źródło: UMiG, fot.: UMiG