KS Acana Orzeł Cup wraca do Jelcza-Laskowic

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice zorganizował w zeszłym roku kilka turniejów dla adeptów futsalu. 18 marca rozpocznie się cykl tegorocznych rozgrywek, a pierwsi powalczą zawodnicy sześciu drużyn z rocznika 2010.

KS Acana Orzeł Cup 2018 startuje w niedzielę 18 marca. W Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice przy ulicy Oławskiej 46 będą rywalizowali od 9:00 do 14:00 zawodnicy z rocznika 2010. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W turnieju weźmie udział sześć drużyn: KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice A oraz B, MKS Czarni Jelcz-Laskowice, FC Wrocław Academy, Champions Oława i NKS Start Namysłów. Zagrają w systemie „każdy z każdym”. Spotkania będą trwały po 18 minut czasu niezatrzymywanego.

– Turniej nie będzie miał klasyfikacji końcowej, ponieważ nie chcemy wywierać presji na zawodnikach. W tym wieku liczy się możliwość gry i popełniania błędów, nie stresując się przy tym wynikiem – na to przyjdzie czas – wyjaśnia Jarosław Patałuch, menedżer akademii i wiceprezes KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. – Dzięki takim rozgrywkom trenerzy mają możliwość pozwolić zagrać wszystkim zawodnikom, a oni sami mogą sprawdzić się bez presji o rezultat. Oczywiście każdy i tak chce wygrać, bo o to chodzi w rywalizacji sportowej, ale tu każdy mecz jest inny.

Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale, a ci wyróżniający się w każdej z drużyn – także statuetki.