W Jelczu taniej nawet o 1000 zł za metr kwadratowy [przegląd prasy]

Różnice w cenach domów są znaczne – w zależności od metrażu, typu i lokalizacji. Najdroższe są te w dużych miastach, w nieoddalonych dzielnicach. Klienci zazwyczaj mają tam wybór spośród nieruchomości w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej. Im dalej od dużego miasta, tym cena bardziej spada – wynika z analizy WGN.

We Wrocławiu średnie ceny domów wolnostojących kształtują się w przedziale 4300 – 4500 zł/ mkw. Im większy metraż, tym niższa cena całości, podobnie jak oddalenie od miasta. Przeciętnej wielkości dom (około 100 – 130 mkw.) można więc kupić w cenie 450 – 500 tys. zł.

Przykładowo: w oddalonym o około 20 kilometrów Jelczu-Laskowicach przeciętne ceny są już o około 700 – 1000 zł za metr kwadratowy niższe. Podobne zależności dostrzegamy też w samym Wrocławiu. Taniej będzie w dzielnicach peryferyjnych – na miejskich rogatkach, w takich lokalizacjach jak m.in. Leśnica, Stabłowice czy Zakrzów. Z kolei stosunkowo bliskie lokalizacje są wyceniane już wyżej.

Przykładowo: za nowy 120 – metrowy dom w zabudowie szeregowej na Oporowie należy zapłacić 750 tys., co daje cenę metra w granicach 6200 zł. W tej samej cenie w Jelczu-Laskowicach można mieć 400 – metrowy dom wielopokoleniowy.