Z Jelcza do Wrocławia przez Blizanowice wcześniej niż planowano?

(fot. Wikipedia)

Kierowcy, którzy codziennie wjeżdżają do Wrocławia od strony Wojnowa, stoją w ogromnych korkach. Ciężko jest wjechać także od ulicy Krakowskiej, jadąc wcześniej Wschodnią Obwodnicą Wrocławia. Trudną sytuację pogarsza, trwający od kilku tygodni, remont drogi Blizanowice – Trestno, która została zamknięta, a którą to wielu kierowców próbuje uciec od korków wjeżdżając do stolicy regionu od strony Rakowca.

Pojawia się jednak światełko w tunelu. Być może remont tego krótkiego, ale niezwykle ważnego, odcinka drogi skończy się wcześniej niż planowano.

Milan Ušák, burmistrz Siechnic, w rozmowie z Gazetą Wrocławską informuje, że planowany termin skończenia remontu to koniec września, ale wykonawca będzie robić wszystko, żeby remont zakończyć wcześniej. – To, czy uda nam się otworzyć drogę na początku września powinniśmy wiedzieć w lipcu lub sierpniu – dodaje burmistrz.

Blizanowice-Trestno to odcinek, który łączy Wschodnią Obwodnicę Wrocławia z placem Społecznym. Korzystają z niej kierowcy, którzy chcą ominąć zakorkowane ulice Opolską, Krakowską oraz Swojczyce.