Jelcz walczy o siłownię plenerową

Ruszył konkurs „Nestle porusza Polskę”, w którym można wygrać siłownię plenerową. Jelcz-Laskowice uczestniczy w konkursie z lokalizacją w PSP nr 1 przy ul. Świętochowskiego.

Wystarczy wejść na www.nestleporusza.pl, zarejestrować się, wyszukać Jelcz-Laskowice i oddać głos. Głosować można codziennie, a konkurs trwa do końca czerwca.

Siłownie na świeżym powietrzu stają się coraz bardziej popularne. Sprawdzają się w okolicy szkoły, placu zabaw, parku, domu seniora, osiedli mieszkaniowych czy terenów rekreacyjnych. Ich zaletą jest ogólnodostępność – ćwiczyć może każdy, za darmo o dowolnej porze dnia. Koszt zakupu urządzeń treningowych i organizacji siłowni pod chmurką ponoszą zazwyczaj gminy. Siłownie na świeżym powietrzu stały się wśród mieszkańców na tyle popularne, że projekty takich miejsc coraz częściej pojawiają się jako propozycje do budżetu partycypacyjnego. Niestety, nie każda gmina może przeznaczyć środki ze swojego budżetu na ten cel. Dlatego firma Nestlé postanowiła wypełnić tę lukę, organizując konkurs dla gmin, zarówno miejskich, miejsko-wiejskich, jak i wiejskich, w ramach inicjatywy „Nestlé porusza Polskę”. Wygraną w konkursie jest 16 siłowni terenowych ufundowanych przez Nestlé.