Jelcz-Laskowice: Znamy szczegóły ws. rekrutacji dzieci do przedszkola w Jelczu

Burmistrz Bogdan Szczęśniak zabrał głos ws. rekrutacji do Przedszkola Publicznego nr 2. Przytaczamy treść listu, który został opublikowany w mediach społecznościowych UMiG.

Informuję, że do placówki zostały zrekrutowane dzieci z rocznika 2019 (5 latki) w liczbie 16 + 6 dzieci obecnie uczęszczających do Przedszkola Publicznego nr 2 (grupa mieszana rocznik 2019 i 2018) Razem: 22 dzieci.

W związku z koniecznością zapewnienia miejsc dzieciom trzyletnim, które w procesie rekrutacji nie dostały się do żadnego przedszkola, po konsultacji z dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jelczu-Laskowicach, p. Agatą Skierską została podjęta decyzja o przeniesieniu dzieci 5-letnich do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, by można było na ich miejsce przyjąć dzieci 3-letnie, którym gmina może wskazać miejsce w Przedszkolu Publicznym nr 2 (liczba miejsc 25). Decyzja była również podyktowana tym, że dzieci 5-letnie są przygotowywane do podjęcia nauki na kolejnym etapie edukacji, a przedszkola (nie tylko w naszej gminie ale też w całej Polsce) borykają się z brakami kadrowymi.

Pragnę Państwa zapewnić iż dołożymy wszelkich starań aby dzieci z grup 3- letnich oraz 5 — letnich zostały otoczone opieką przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 oraz Przedszkole Publiczne nr 2 w Jelczu-Laskowicach.

Źródło: UMiG