Jelcz-Laskowice: Znalazły się pieniądze na remont linii z Wrocławia do Jelcza-Miłoszyc

PKP PLK znalazły brakujące 25 mln zł i wyremontują linię kolejową na Kowale, Swojczyce, Wojnów i docelowo do Jelcza-Miłoszyc. Remont ruszy w grudniu. Pociągi znikną z tej trasy na rok – informuje Gazeta Wrocławska.

Bez dołożenia brakujących 25 mln generalny remont linii nie doszedłby do skutku. Oferty w lipcowym przetargu przekraczały budżet przeznaczony na inwestycję – 67 mln zł o niemal połowę. Najtańsza, złożona przez konsorcjum firm ETF opiewała na 92,3 mln, a kolejne na 98-112 mln zł.

W tej chwili trasą kursuje 14 par pociągów, a dziesięć z nich dojeżdża jeszcze dalej, przez Brochów i Siechnice do Jelcza-Laskowic. Pociągi wrócą w grudniu przyszłego roku i będą kursowały okrężną pętlą wokół Wrocławia z Jelcza-Laskowic przez Wojnów, Swojczyce, Strachocin, Kowale, Sołtysowice przy CH Korona, Nadodrze, Mikołajów, Dworzec Główny, Brochów i Siechnice z powrotem do Jelcza.

Pociągi po drodze zatrzymają się także w Chrząstawie Wielkiej, Nadolicach i Dobrzykowicach. Te przystanki także zostaną wyremontowane. Ponadto za nieco ponad 2 mln zł przy stacjach powstaną parkingi na 20-30 miejsc oraz chodniki, którymi będzie można dojść do peronów.

Źródło: Gazeta Wrocławska