Jelcz-Laskowice: Zmiana Prezesa Toyota Manufacturing w Jelczu-Laskowicach

W kwietniu Toyota ogłosiła zmiany organizacyjne, dotyczące osób zarządzających spółkami Toyoty w Europie. W wyniku tych zmian, dotychczasowy prezes Toyota Motor Manufacturing Poland, Dariusz Mikołajczak, obejmie od lipca 2024 r. funkcję Dyrektora Zarządzającego w Toyota Motor Manufacturing UK i kierować będzie pracą fabryk koncernu w Wielkiej Brytanii, produkujących silniki i samochody Toyota Corolla.

W środę 12 czerwca w trakcie spotkania z mediami przedstawiony zostanie nowy Prezes TMMP, którym od 1 lipca zostanie p. Masayuki Kojima, pełniący obecnie funkcję wiceprezesa. Natomiast obecny wiceprezes TMMP ds. korporacyjnych oraz dyrektor zakładu w Jelczu-Laskowicach Zbigniew Oczkowski obejmie stanowisko wiceprezesa TMMP ds. produkcyjnych. Zmiany te nastąpią 1 lipca 2024 roku.

Toyota powiększa przewagę na polskim rynku. Sześć modeli prowadzi w swoich segmentach

Wyniki rejestracji po maju 2024 roku potwierdzają dominującą pozycję Toyoty na polskim rynku motoryzacyjnym. Od początku roku zarejestrowano już 47 488 samochodów osobowych i dostawczych tej marki, co jest wynikiem lepszym od dwóch kolejnych marek w zestawieniu razem wziętych. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego Toyota zanotowała 19% wzrostu.

W samym tylko maju na polskie drogi wyjechało 8329 osobowych i dostawczych Toyot (+37% r/r). Samochody japońskiej marki są najchętniej wybierane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przez firmy. Osoby prywatne w maju zarejestrowały 2838 samochodów Toyoty (103% wzrostu), czyli co piąty w tej części rynku, który opuścił polskie salony. Przedsiębiorstwa w tym samym czasie odebrały od dealerów 5491 aut Toyoty (18% wzrostu).

Corolla nr 1 w 2024 roku

Pięć z sześciu najpopularniejszych samochodów osobowych na polskim rynku w 2024 roku to Toyoty.

Najczęściej rejestrowanym modelem w Polsce pozostaje Corolla, która dostępna jest w trzech wersjach nadwoziowych – Hatchabck, Sedan i TS Kombi, oraz z napędami hybrydowymi piątej generacji. Od początku roku na drogi wyjechało już 12 147 egzemplarzy tego bestsellera (+40%), a w samym maju było to 1736 aut.