Jelcz-Laskowice: Zbiórka kwiatów doniczkowych do klas szkolnych

Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach (fot. Starostwo Powiatowe w Oławie)

Rada Rodziców Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach ogłasza zbiórkę kwiatów doniczkowych. Rośliny trafią do klas po to, by poprawić samopoczucie uczniów.

Jeżeli posiadacie Państwo nieprzydatne już Państwu kwiaty, być może z rozsadów wiosennych, będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zechcecie je Państwo przekazać naszej szkole. W szkole mamy ponad 400 uczniów, są to dzieci z Państwa rodzin, znajomych, sąsiedzi. Kwiaty są pilnie potrzebne, ponieważ zgodnie z badaniami naukowymi ich obecność w pomieszczeniach klasowych, bardzo pozytywnie wpływa na koncentrację uwagi i szybkość oraz łatwość przyswajania wiedzy gdyż rośliny nasycają powietrze tlenem.

informuje rada rodziców

Jeżeli jesteście Państwo w stanie, poprosimy o przynoszenie kwiatów doniczkowych na portiernię naszej szkoły. Jeżeli nie możecie uczynić tego samodzielnie, a mieszkacie na terenie gminy Jelcz lub Czernica, bardzo prosimy o kontakt z koordynatorem zbiórki, Panią Dagmarą, pod numerem 501 878 170. Po wcześniejszym ustaleniu terminu odbierzemy kwiaty od Państwa z domu lub miejsca dogodnego dla Państwa.

tłumaczą przedstawiciele rady