Jelcz-Laskowice: zatrzymany po pościgu

Policjanci z Jelcza Laskowic zatrzymali 31-letniego mieszkańca Minkowic Oławskich, który kierując audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie uciekał ulicami Jelcza-Laskowic. Mężczyzna był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W miniony piątek (policja dopiero dziś poinformowała o sprawie), tuż przed godz. 20.00 dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym na ul. Hirszfelda w Jelczu-Laskowicach.

– Funkcjonariusz wysłał patrol aby zatrzymał pojazd do kontroli. Gdy policjanci zauważyli pojazd, nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący zlekceważył polecenie policji i ruszył z impetem przed siebie. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekającym. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierowca był nietrzeźwy (2,66 promila alkoholu w organizmie) – czytamy na stronie policji.

Oprócz kierowcy w samochodzie było dwóch pasażerów. Jak się okazało, kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

REKLAMA