Jelcz-Laskowice: Zatrzymali mężczyzn podejrzanych o posiadanie amfetaminy i marihuany

(fot. Pixabay)

Policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach pełnili służbę w okolicach targowiska miejskiego. W pewnym momencie zauważyli samochód wyjeżdżający z pobliskiego parkingu, próbujący włączyć się do ruchu. Na widok radiowozu, kierujący zareagował nerwowo i pospiesznie próbował ponownie znaleźć miejsce na parkingu.

Nietypowe zachowanie kierowcy, skłoniło funkcjonariuszy do sprawdzenia przyczyny takiego zachowania. Policjanci podjęli czynności kontrolne. Okazało się, że kierujący seatem to 20-letni obywatel Ukrainy przebywający czasowo w Jelczu-Laskowicach, jego 27-letni kolega siedzący na miejscu pasażera to również obywatel Ukrainy – relacjonuje podinsp. Alicja Jędo z oławskiej policji.

Przy obu mężczyznach funkcjonariusze odkryli kilka porcji amfetaminy, a przy 27-latku dodatkowo ponad 20 porcji marihuany.

Policjanci zatrzymali mężczyzn i doprowadzili do komisariatu. Podejrzanym przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Za tego typu przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.