Jelcz-Laskowice: Zainteresowali się kablem, teraz grozi im nawet 5 lat więzienia

Mundurowi z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat, którzy z terenu jednej z lokalnych firm ukradli przewód elektryczny wraz z oprzyrządowaniem, powodując straty na kwotę ponadto 4500 zł. Policjanci odzyskali skradzione rzeczy, które przekazali właścicielowi. Amatorzy cudzego mienia usłyszeli już zarzut, teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że z terenu jednej z firm znajdujących się w Jelczu Laskowicach doszło do kradzieży kabli energetycznych. Natychmiast na miejsce udali się mundurowi z jelczańskiej prewencji. Podczas czynności policjanci ustalili, że dwóch nieznanych mężczyzn z terenu firmy ukradło przewód elektryczny o długości 25 metrów wraz z oprzyrządowaniem. Straty spowodowane przez amatorów cudzego mienia to kwota ponadto 4500 tysiąca złotych.

Dzięki dobremu rozpoznaniu operacyjnemu, niespełna godzinę od zgłoszenia jelczańscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, w wieku 22 i 23- lat, którzy dokonali kradzieży przewodu elektrycznego, a także w całości odzyskali utracone mienie.

Obaj mężczyźni, mieszkańcy Jelcza Laskowic, zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut kradzieży, do popełnienia którego się przyznali. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Grozi im kara do 5 lat więzienia.