Jelcz-Laskowice: Wzięli na „przejażdżkę” narkotyki, a o dokumentach zapomnieli?

Policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podczas nocnej „przejażdżki” popełnili przestępstwo.

Policjanci z Jelcza Laskowic zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault Megane. 28- letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych oraz polisy OC. Pasażer auta 28- letni mieszkaniec Jelcza Laskowic posiadał przy sobie niewielkie ilości narkotykow.

Podczas sprawdzenia samochodu okazało się, że na dywaniku, za fotelem pasażera znajduje się osiem woreczków strunowych z białym proszkiem tj. amfetaminą o łącznej wadze 22,59 grama. Do ich posiadania przyznał się kierowca. W kontrolowanym samochodzie policjanci ujawnili również wagę oraz utracony dowód osobisty, a w piwnicy pasażera 50,88 grama suszu roślinnego w postaci marihuany.

Teraz o losie zatrzymanych zadecyduje Sąd. Ponadto policjanci ustalają, czy kierujący samochodem marki Renault Megane nie wsiadł za kierownicę samochodu pod wpływem substancji odurzających.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków jest karane tak samo jak jazda pod wpływem alkoholu.

REKLAMA